Pytania i odpowiedzi

 1. Pytania i odpowiedzi

  1. Czy mogę wypożyczyć samochód bez kaucji?
   Wypożyczalnia samochodów Ełk bez kaucji oferuje wynajem tylko stałym Klientom. Taką możliwość oferujemy Klientom, którzy dokonali już trzykrotnego wynajmu naszych aut i przy każdym kolejnym wypożyczeniu wykupią opcję zniesienia udziału własnego w szkodzie.
  2. W jakiej formie mogę wpłacić kaucję? Czy kaucja zostanie mi zwrócona bezpośrednio po zwrocie samochodu?
   Kaucję można wpłacić w trzech formach: gotówką przy odbiorze samochodu, kartą płatniczą lub kredytową przy odbiorze lub przelewem na konto zrealizowanym co najmniej dzień wcześniej przed odbiorem samochodu. Kaucja zostaje zwrócona po oddaniu samochodu.
  3. Czy mogę wypożyczyć konkretny model samochodu?
   Jako lokalna firmia dajemy Państwu możliwość rezerwacji samochodu a nie tylko wyboru klasy auta. Rezerwując samochód mają Panstwo pewność, że otrzymają dokładnie ten model który został wybrany podczas rezerwacji.

  TWOJE AUTO ULEGŁO AWARII?  Nie musisz zmieniać planów. Sprawdź jak łatwo i niedrogo możesz wypożyczyć samochód. 

  Skorzystaj z naszego formularza, aby szybko i sprawnie wybrać auto najlepiej dopasowane do Ciebie. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię termin i klikniesz dalej. 
 2. W jaki sposób mogę dokonać rezerwacji interesującego mnie samochodu?
  Rezerwacji samochodu w wypożyczalni samochodów Ełk  można dokonać bezpośrednio ze strony głównej, korzystając z formularza, pod numerem telefonu: +48 500 044 663, +48 881 22 00 22 lub wysyłając e-mail na adres: biuro@wypozyczauto.elk.pl Potwierdzenie rezerwacji następuje poprzez wpłacenie kaucji rezerwacyjnej w kwocie określonej dla każdego z segmentów (auta małe: 100 zł, auta średnie, duże 200 zł, auta klasy Premium – 500 pln). Jeżeli rezerwacja zostanie odwołana w momencie, gdy do przewidywanego dnia rozpoczęcia wynajmu pozostało więcej niż 48 godzin, kaucja w całości podlega zwrotowi. W innym przypadku kaucja rezerwacyjna nie jest zwracana.
 3. Jakie dokumenty muszę posiadać aby wynająć samochód?
  Aby wynająć samochód w autowypożyczalni Ełk wypozyczauto.elk.pl wymagane są min. dwa dokumenty ze zdjęciem. W tym wypadku jednym z dokumentów jest prawo jazdy, drugim może być dowód osobisty lub paszport.
 4. Na jaki najkrótszy okres mogę wypożyczyć samochód?
  W naszej wypożyczalni samochodów najkrótszym okresem wypożyczenia są 24 godziny.

  1. Czy mogę wypożyczyć samochód - jestem osobą nie prowadzącą działalności gospodarczej?
   Oferta wypożyczalni samochodów Ełk skierowana jest zarówno do osób prywatnych jak i firm. Warunkiem wynajęcia samochodu jest ukończone 21 lat (25 lat w przypadku aut klasy D i 28 lat w przypadku klasy Premium) oraz posiadanie prawa jazdy przynajmniej 1 rok.
  2. W jakich godzinach możliwe jest wypożyczenie samochodu?
   Wypożyczalnia samochodów east rent pracuje w dni robocze w godzinach 8-18 i w soboty w godzinach 9:00 - 14:00.
  3. Czy mogę wyjechać wypożyczonym samochodem za granicę RP?
   Udostępniamy Państwu możliwość poruszania się wypożyczonym samochodem po całym terytorium Unii Europejskiej. Planowany wyjazd za granicę należy zgłosić przed wynajęciem samochodu. Wiąże się to z jednorazową opłatą w wysokości 150 zł.

  Wyjeżdżasz na wakacje w większym gronie osób?


  Potrzebujesz przestronnego i wygodnego samochodu, którym zabierzesz więcej niż 5 osób?

  Nie wyjeżdżaj w to samo miejsce dwoma autami. Zmniejsz koszty paliwa, opłat drogowych i parkingowych. 

  Skorzystaj z naszej oferty wynajmu aut 9-cio osobowych i podróżuj komfortowo. 5. Czy mogę zwrócić pojazd w innym miejscu niż go odebrałem?
  Oczywiście możesz nam wskazać w jakim miejscu mamy odebrać zwracany samochód, jednak taka usługa będzie wiązała się z dodatkową opłatą. Bezpłatne zwroty i wydania aut są realizowane jedynie w Punkcie Obsługi Klienta:Ełk ul.Dąbrowskiego 10 lok. 1U. Świadczymy usługi podstawienia samochodów na w/w lotniska: Olsztyn Szymany, Warszawa Okęcie, Warszawa Modlin, Gdańsk im.Lecha Wałęsy oraz na Litwie w Wilnie.
 6. Miałem kolizję. Mój samochód został uszkodzony przez innego kierowcę. Czy przysługuje mi samochód zastępczy?
  Tak. Udostępnimy Ci samochód zastępczy na czas naprawy Twojego auta, niezależnie od tego, który serwis będzie dokonywał naprawy. Koszty najmu pokryje ubezpieczyciel sprawcy kolizji w ramach polisy OC sprawcy. Zajmiemy się również obsługą dokumentacji w tej sprawie. Ty nie musisz nic robić.
 7. Czy mogę wypożyczyć samochód nie posiadając polskiego prawa jazdy?
  Tak. Wymogiem jest posiadanie prawa jazdy akceptowanego przez polskie prawo. Osoby z krajów, których prawo jazdy nie jest akceptowane w Polsce (np. USA), muszą posiadać międzynarodowe prawo jazdy.
  1. Czy kierowcą może być inna osoba niż wynajmujący?
   Tak. Należy to zgłosić przed wynajęciem samochodu lub wybrać opcję dodatkowego kierowcy podczas rezerwacji.
  2. Czy wypożyczony samochód będzie zatankowany?
   Tak. Wszystkie auta przygotowane do wypożyczenia są zatankowane do pełna. Aby uniknąć dodatkowych opłat przed zwrotem należy zatankować samochód do pełna.
  3. Gdzie mogę zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń ?
   Ogólne warunki ubezpieczeń dostępne są w załączniku.